Poulan Pro PM21N625RH Lawn Mower, 150 cc Engine Displacement, Gasoline, 21 in W Cutting, 1-Blade, Pull Start
Our Item #: VORG1444538 UPC: 795577091321
Delivery i
3-5 Business Days
118 available
Ship to Store i
Pickup in 2-4 days
8 available
Poulan Pro Lawn Mower, 625 EX Engine, 150 cc Engine Displacement, Engine Torque: 6.25 lb-ft, 21 in Cutting Width, 1 to 4 in Cutting Height, Number of Height Positions: 5, Push Transmission, Mulching Capability: Yes, Discharge Location: Side, 1 Blades, Cutting Lawn Yard Size: 1/4 to 1/2 acre, Recoil Handle, 11 in Rear Wheel, 8 in Front Wheel, Gasoline Fuel, 0.2 gal Fuel Tank, Pull Start, Steel Deck, Dimensions: 44.1 in H x 22.5 in W x 59.05 in D, Includes: Bagger, Engine Oil and Fasteners
Unit: EA
UPC: 795577091321
Model Number: PM21N625RH
    • Cutting Height: 1 to 4 in
    • Cutting Lawn Yard Size: 1/4 to 1/2 acre
    • Cutting Width: 21 in
    • Deck Material: Steel
    • Dimensions: 44.1 in H x 22.5 in W x 59.05 in D
    • Discharge Location: Side
    • Engine Displacement: 150 cc
    • Engine Torque: 6.25 lb-ft
    • Engine Type: 625 EX
    • Front Wheel Size: 8 in
    • Fuel Tank Capacity: 0.2 gal
    • Fuel Type: Gasoline
    • Handle Type: Recoil
    • Includes: Bagger Engine Oil and Fasteners
    • Mulching Capability: Yes
    • Number of Blades: 1
    • Number of Height Positions: 5
    • Rear Wheel Size: 11 in