Duracell DL2450BPK Battery, 3 V Battery, 600 mAh, CR2450 Battery, Lithium, Manganese Dioxide, Pack of 6
Our Item #: VORG6794788 UPC: 041333002224
Delivery i
3-5 Business Days
57 available
Ship to Store i
Pickup in 2-4 days
57 available
This Item is only available in South Florida
Primary usage is for keyless entry. Lasts longer than alkaline.
Unit: CD 1
UPC: 041333002224
Model Number: DL2450BPK
    • Battery Capacity: 600 mAh
    • Battery Chemistry: Lithium Manganese Dioxide
    • Battery Size: CR2450
    • Battery Voltage: 3 V
    • Dimensions: 24.5 mm Dia x 5 mm H
    • Discharge Cut-Off Voltage: 2 V
    • Internal Impedance: 15 kOhm